Jak zdobyć kapitał na własny biznes w Niemczech?

Finansowanie przedsiębiorstwa na rynku kapitałowym.

Założyciele spółek nie mają w Niemczech lekko. Dobry pomysł na biznes już od dawna nie wystarczy, aby przekonać banki do sfinansowania pomysłu lub rozwoju spółki, poprzez ich kredytowanie. Tutaj liczy się Know-how oraz odwaga do niekonwencjonalnego działania.

Pomożemy Państwu radą i działaniem podczas zakładania spółki w Niemczech. Poprzez udziały w spółce w ramach oferty Venture Capital- lub Private Equity pomożemy zdobyć dla niej inwestorów prywatnych oraz instytucje finansujące.

Możemy również pomóc w założeniu spółki akcyjnej według prawa amerykańskiego (Corporation oder auch Inc.) oraz przy przygotowaniu prospektu papierów wartościowych lub prospektu sprzedaży majątku spółki, aby umożliwić ofertę sprzedaży akcji lub części udziałów spółki dla Państwa przyszłych inwestorów i wspólników.

Zdobycie kapitału
Fot. Dr. iur. Radoslaw Czupryniak LL.M.
Adwokat Radca Prawny Berlin

Kancelaria posiada bogate doświadczenie w przygotowaniu prospektów papierów wartościowych oraz w kontaktach z urzędem federalnego nadzoru nad usługami finansami (Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (Bafin)). Przez to jest dla Państwa kompetentnym partnerem do rozmów. Ponadto jesteśmy do Państwa dyspozycji w sprawie pytań dotyczących papierów wartościowych potwierdzających czysto finansowe prawa w spółce bez prawa głosu.

Chętnie złożymy dla Państwa podania o przyznanie numerów papierów wartościowych (Wertpapierkennnummer (WKN)) lub międzynarodowego oznaczenia identyfikującego papier wartościowy (ISIN) do właściwych urzędów.

Partnerzy kontaktowi:
Adwokat radca Prawny Dr. Schulte
Email: dr.schulte@dr-schulte.de

Adwokat radca Prawny Tintemann
Email: tintemann@dr-schulte.de