Publikacje prawne kancelarii Dr. Thomas Schulte i wspólnicy

Data wstawienia: 30.12.2014

Wyciąg z Schufa za darmo – jak go uzyskać?

Raz do roku każdy mieszkaniec Niemiec ma prawo do uzyskania darmowego wyciągu z rejestru Schufa. W ten Sposób Schufa ma zapewnić możliwość skontrolowania danych zapisanych na temat danej osoby w rejestrze. Od danych w rejestrze Schufa np. banki uzależniają decyzję o przyznaniu kredytu. Również właściciele mieszkań żądają wyciągu przed wynajęciem mieszkania.

Jednakże uzyskanie darmowego wyciągu nie jest takie proste. Opcja ta ukryta jest pomiędzy wieloma propozycjami płatnych wyciągów czy nawet stałego abonamentu. Dlatego poniżej przedstawiamy jak w sześciu krokach uzyskać darmowy wyciąg z rejestru Schufa:

 1. Wchodzimy na stronę internetową: www.meineschufa.de
 2. Klikamy na link „Schufa Bonitätsauskunft” po lewej stronie a następnie „Jetzt bestellen” na środku strony.
 3. Następnie wybieramy link po lewej stronie: „Datenübersicht nach § 34 Bundesdatenschutzgesetz“.
 4. Na środku strony pojawiają się dwie możliwości – opcja po lewej jest płatnym abonamentem, wybieramy więc opcję po prawej za „0 €” i poniżej tabelki klikamy na „Jetzt bestellen”.
 5. Na środku strony możemy wybrać język formularza, klikając na wybraną flagę danego kraju.
 6. Otwiera się formularz w wersji PDF. Należy go wydrukować i wypełnić, pomijając ostatnią tabelkę, która również zawiera płatną opcję. Wypełniony formularz wysyłamy z kopią dowodu osobistego (alternatywnie kopią paszportu i meldunku). Wyciąg z Schufa otrzymujemy po kilku dniach pocztą.
Od 1 kwietnia Schufa zobowiązana jest do udostępnienia każdemu raz w roku darmowego wyciągu z rejestru. Każdy dodatkowy wyciąg podlega opłacie, która wynosi od 18,50 Euro (za wyciąg online). Schufa jest krytykowana przez obrońców praw konsumentów za niewyraźny sposób udostępniania darmowego wyciągu, który ukryty jest pod wszędzie na stronie i na każdym kroku się pojawiającymi płatnymi opcjami.


Kontakt:
Aktenzeichen! Juristische Informationen aus Berlin UG
vertreten durch Thomas Schulte
Malteser Straße 172
12277 Berlin
Telefon: 03071520670
Telefax: 03071520678
redaktion@rechtkommentar.de
Internet: http://www.rechtkommentar.de

Autor:
Patrycja Mika

Rechtsanwältin (adwokat według prawa niemieckiego) Patrycja Mika
Autor odpowiada za treść publikacji.


Status: Rechtsanwältin (adwokat według prawa niemieckiego) Patrycja Mika jest partnerką kooperacyjną kancelarii prawniczej „Dr Schulte i prawnicy”

Email: mika@dr-schulte.de
Web: http://www.dr-schulte.de/blog/Patrycja-Mika.html


Dziedziny prawa:

 • Prawo handlowe i gospodarcze
 • Prawo bankowe i rynkόw kapitałowych
 • Prawo cywilne – gospodarcze
 • Ochrona danych osobowych
 • Ochrona inwestorόw
 • Prowadzenie procesów

Vita:

 • Urodzona w Polsce, matura w II Liceum Ogόlnokształcącym w Opolu
 • Studia na Freie Universität Berlin
 • Szkoła Polskiego Prawa na Humboldt Universität Berlin
 • Aplikacja w Kammergericht Berlin
 • Kancelaria Dr. Schulte und Partner w Berlinie
 • Kancelaria Zarębski, Zapotoczny, Boruszek S.p w Opolu
 • Członkostwo w Izbie Adwokackiej w Berlinie (Rechtsanwaltskammer Berlin) od 2012 r.

Opis:

Rechtsanwältin Patrycja Mika jest wspόłpracownikiem Kancelarii Dr. Schulte & Partner Rechtsanwälte mbB , wspierającą zespół swoim doświadczeniem z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego.

Do obszaru jej zainteresowań należy szczególnie polskie i niemieckie prawo gospodarcze, cywilne oraz prawo rynkόw kapitałowych.

Rechtsanwältnin Mika zajmuje się w szczegόlnosci zakładaniem spόłek kapitałowych oraz doradztwem prawnym związanym z prowadzeniem spόłek, przygotowaniem i analizą umόw handlowych w języku polskim i niemieckim, prowadzeniem sporόw gospodarczych, ochroną inwestorόw, konsumentόw oraz kredytobiorcόw.


Data wstawienia publikacji:
2014-12-30

www:
Oryginalna treść publikacji w języku niemieckim

Kancelaria działa na niemieckim rynku prawnym już od ponad 15 lat. Specjalizuje się ona w przepisach prawnych niemieckiej ustawy prawa bankowego, prawa lokat kapitałowych, przepisów prawa upadłościowego i naprawczego, prawa ochrony konkurencji oraz prawa umów. Nasza kancelaria wykazuje się także dużą skutecznością w dziedzinach: niemieckie prawo karne oraz niemieckie prawo postępowania karnego. Swoją ofertę kancelaria powiększyła o ofertę dla polskich firm, przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych poszukujących odpowiedzi na pytanie: jak założyć legalnie działalność gospodarczą w Niemczech. Kancelaria Dr. Schulte i wspólnicy posiada dwa biura na terenie Berlina. Lokalizacje biur kancelarii w Berlinie znajdziecie Państwo w naszym Impressum.

Oferujemy stałą obsługę, jak również pomoc w rozwiązywaniu problemów prawnych każdego rodzaju.

Wykorzystując nasze centralne położenie w Niemczech oraz wieloletnie doświadczenie specjalizujemy się również w polsko - niemieckim obrocie prawnym. Współpraca z polskimi i niemieckimi adwokatami oraz specjalistami w innych dziedzinach pozwala nam świadczyć usługi prawne na najwyższym poziomie. Zakres pomocy prawnej, jej strategię oraz zasady wynagradzania ustalamy każdorazowo indywidualnie z klientem. W relacjach z klientami nasi prawnicy oferują indywidualne podejście i zaangażowanie. Naszą dewizą jest skuteczność.
TAGI:


Więcej publikacji znajdziecie Państwo tutaj!